Collection: Hair Accessories
SAVE WITH BUNDLES!
Buy 3 or more Hair Accessories and get 20% Off!
discount on check out, no code needed
With the mission of creating sustainable affordable luxury goods , Centinelle has designed a complementary new line of hair accessories, hair claws, hair clips, made from cellulose acetate, plant-based synthetic fiber & biodegradable.
Handmade with splice technique, exquisite miniature details and crystals that are tied directly to its value and make them unique and special.
Enjoy a piece of Centinelle’s imagination with these fun collectibles!
-
CAT GARDEN GNOME - Hair Claw
Regular price $28.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $28.00 -
CHAPULIN BUG - Hair Barrette
Regular price $18.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $18.00 -
NEON YELLOW FLOWER - Hair Claw
Regular price $25.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $25.00 -
RED FLOWER - Hair Clip
Regular price $18.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $18.00 -
NEON STRAWBERRY - Hair Claw
Regular price $27.00Regular priceUnit price / per -
Strawberries - Hair Claw
Regular price $30.00Regular priceUnit price / per -
Strawberries - Hair Barrette
Regular price $23.00Regular priceUnit price / per -
YEAR OF THE SNAKE - Hair Clip
Regular price $20.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $20.00 -
YEAR OF THE SNAKE RIBBON - Hair Claw
Regular price $25.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $25.00 -
Sold out
VALENTINES LACED HEARTS - Hair Clip
Regular price $22.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $22.00Sold out -
WHITE FLOWER - Hair Claw
Regular price $24.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $24.00 -
CHERRY POPSICLE - Hair Claw
Regular price $30.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $30.00 -
GLOWING CHARD GREEN - Hair Claw
Regular price $30.00Regular priceUnit price / per -
TOMATOES - Hair Barrette
Regular price $23.00Regular priceUnit price / per -
CALIFORNIA POMELO - Hair Claw
Regular price $30.00Regular priceUnit price / per -
Dandelion - Hair Claw
Regular price $30.00Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $30.00